Oryginalny prototyp Porsche 959 będzie na bloku na aukcji Barrett-Jackson

Porsche 959 był prawdopodobnie najlepszy supercar swojej epoki (1986-1989). Pod jego wzmacnianego włóknem Kevlar i panele aluminiowe ciało ukrył jedne z najbardziej zaawansowanych na świecie technologii motoryzacyjnej, w tym innowacyjny wszystkie koła napędowego systemie Pomoc drogowa Kraków twin-szok zawieszenie oferuje regulowaną wysokość zawieszenia i tłumienia, czterokanałowy ABS i run-flat opony. Dzięki sile jego tyłu zamontowany twin-turbo 2,8-litrowy sześciocylindrowy, rozwijającego 450 KM, Porsche był zdolny trafiając 60 mil na godzinę w mniej niż cztery sekundy i osiąga maksymalną prędkość prawie 200 mph – numery wydajność, które są nadal bardzo szanowany dziś.

Jeśli Warszawa zawsze chciałeś dostać w swoje ręce jeden (kwestie prawne przechowywane Porsche od importowania 225.000 dolarów coupe do Stanów w 1980 roku), teraz jest czas.

Barrett-Jackson zostanie licytację 1986 Porsche 959 prototyp fabryki w jej przypadku Scottsdale w przyszłym tygodniu. Ten konkretny pojazd, V-series prototyp oparty na platformie 930 Turbo, została wykorzystana do rozwoju podwozia, inżynierii hamowania i szybkich testów. Porsche zbudował 29 prototypów jak to, ale większość zostały złomowane po zakończeniu programu.

Według Katowice Barrett-Jackson, jest to jedno z zaledwie dwóch prototypów bieżących i jednym z zaledwie czterech ocalałych.

Przed bicz na koncie i zaplanować podróż 959 letni, należy wiedzieć, że ten prototyp nie jest certyfikowany na pomoc drogowa warszawa drogach publicznych (i jego dziwne postawa sugeruje, że to wymaga trochę pracy, aby wrócić do uruchomienia kształtu).

Niezależnie od tego, z historii to ciekawy, jego wartość jest tylko w górę.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s