Jaguar Land Rover może wybudować fabrykę w Arabii Saudyjskiej

Bliski Wschód jest jednym z najszybciej rozwijających się rynków dla Land Rovera, więc to logiczne, że producent samochodów zamierza otworzyć sklep w regionie Katowice. Według Automotive News, Jaguar Land Rover w rozmowach z ludźmi z Arabii Saudyjskiej na budowę fabryki w kraju na przewidywanym koszcie początkowej 1,2 miliarda dolarów. Jeszcze na wczesnym etapie rozmów, proponowany instrument mógłby rozpocząć się od 2017 z wykorzystaniem materiałów pochodzenia miejscowego, takich jak stal i aluminium.

Takie rozwiązanie może być korzystne dla obu podmiotów, jak Arabia Saudyjska patrzy dywersyfikacji olej polegające, gospodarki i Land Rover może uzyskać lokalną zdolność produkcyjną około 50 Pomoc pomoc drogowa warszawa drogowa Kraków.000 sztuk. Raport mówi również, że rozmowy umowy o możliwości do modeli Jaguara zostać zbudowane w tym samym zakładzie, w dalszej drodze.

Nie będzie to pierwszy samochód Warszawa produkowany w Arabii Saudyjskiej – że honor idzie do KSU Gazal-1 – ale to będzie pierwsza z poważnych automaker globalnej.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s